Atrakcje Niechorza

Latarnia Morska

Niewątpliwie największą atrakcją Niechorza jest wysoka na 45 m latarnia morska. Po pokonaniu ponad dwustu stopni możemy podziwiać wspaniały widok na Niechorze, Pogorzelice, Jezioro Liwia Łuża, brzeg morski  i morze na wiele kilometrów. Latarnia liczy  ponad 130 lat. Po raz pierwszy zabłysło na niej światło w 1866 rok. W czasie wojny została uszkodzona i gruntowanie odbudowana. Światło z tej latarni dzięki specjalnej żarówce 1000W można dojrzeć  z odległości ponad 20 mil morskich. Latarnię można zwiedzać codziennie w godzinach od 10:00 do 18:00. Bilet wstępu kosztuje 3zł, ulgowy 2zł.

MUZEUM RYBOŁÓWSTWA W NIECHORZU

Prezentowana w muzeum ekspozycja ukazuje specyfikę zawodu rybaka, posługującego się w swojej pracy wieloma narzędziami, sprzętem pomocniczym. W ciągu wakacji letnich 2003 roku oprócz stałej wystawy  można oglądać wystawy czasowe: akwarystyczna – „Życie rafy koralowej” oraz „Przyroda Wybrzeża Bałtyku”.

JEZIORO LIWIA ŁUŻA

Około 300 m od plaży, częściowo w Niechorzu, częściowo w Pogorzelicy, leży jezioro Liwia Łuża. Jezioro Liwia Łuża, połączone z morzem poprzez Liwkę – kanał bodący naturalną granicą między Niechorzem a Pogorzelicą – to akwen o powierzchni 220 ha. Jezioro Liwie jest ptasim rezerwatem.

KOLEJKA WĄSKOTOROWA

„Ciuchcia – Retro – Expres” wyjeżdza rano z Gryfic i przez cały dzień kursuje przez miejscowości: Trzęsacz, Rewal, Niechorze i Pogorzelicę. Stare wagony i zabytkowy parowóz o romantycznym imieniu „PARYS” sprawia, że czujemy się jak w przeszłości. Ciuchcia jeździ od czerwca do września kilka razy dziennie, a zabytkowy parowóz Parys jeździ w każdą Niedzielę. Po sezonie cały tabor można zobaczyć w Muzeum Kolei Wąskotorowych w Gryficach WIĘCEJ: www.kolejwaskotorowa.wrewalu.com

PLAŻA

Szeroka i piaszczysta. Co kilkaset metrów znajduje się baza ratowników wodnych, którzy bacznie obserwują plażowiczów i pilnują, by nikomu się nic nie stało. Będąc na plaży w Niechorzu można przyjrzeć się pracy rybaków. Na plaży są 3 mola, z których można podziwiać piękno tej części wybrzeża. W zachodniej części znajduje się latarnia morska. Przy odrobinie szczęścia w okolicy można spotkać uroczą fokę o imieniu Depka.

Sport:

Przy ul. Leśnej czekają 4 doskonale przygotowane korty tenisowe. Wybrzeże Rewalskie to ponadto wspaniałe miejsce do uprawiania windsurfingu. Czasem na plaży można zauważyć także amatorów widowiskowego kitesurfingu.