Bon dla każdego dziecka
To już pewne !

Choć trwają jeszcze techniczne prace związane z wprowadzeniem bonu w życie, to jest to już kwestią dni, kiedy rodziny z dziećmi otrzymają dodatkowe środki na podróżowanie. Zdążycie Państwo zrealizować bon jeszcze w te wakacje, ale można także pomyśleć o złotej polskiej jesieni albo zimowym białym szaleństwie. Bon obowiązuje aż do końca marca 2022 roku.

Pytania i odpowiedzi

1. Jaką wartość ma bon?
500 zł na każde dziecko i dodatkowe 500 zł na dziecko z orzeczeniem o niepełnosprawności.

2. Komu przysługuje bon?
Wszystkim rodzicom wychowującym co najmniej 1 dziecko w wieku do 18 lat, bez względu na wysokość zarobków. Dotyczy to również rodziców pracujących za granicą. Program obejmie dzieci urodzone do 31 grudnia 2021 r.

3. Jak otrzymać bon?
Bon otrzymasz po zarejestrowaniu się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS), podobnie jak 500+. Aby aktywować bon, należy potwierdzić w systemie poprawność danych lub je zaktualizować.

4. Jak działa bon?
Bon 500+ będzie miał formę elektroniczną – będzie to unikalny 16-cyfrowy numer, możliwy do pobrania na urządzenia mobilne lub wysłania na podany adres e-mail. Należy okazać go podczas dokonywania rezerwacji lub najpóźniej w chwili zameldowania w obiekcie.

5. Gdzie działa bon?
Bon będzie można wykorzystać na usługi turystyczne w Polsce. Zachęcamy do realizacji bonu na super pobyt w Domu Wczasowym KORAL w Niechorzu.

6. Termin ważności bonu
Bon będzie ważny do 31 marca 2022 r.

7. Czy można płacić wiele razy?
Tak, bonem możesz płacić wielokrotnie, aż do wyczerpania jest kwoty.

8. Co w przypadku, gdy cena przekracza wartość bonu?
W takiej sytuacji możliwe jest opłacenie części kwoty za pomocą bonu, a pozostałej części – w inny, akceptowany w danym obiekcie sposób: gotówką, kartą płatniczą czy przelewem.

bon_bezlogo_2 (1)