Gmina Rewal

PARK WIELORYBA – REWAL

Park edukacyjno-rekreacyjny o tematyce morskiej efektywnie łączy edukację z zabawą. To idealna forma spędzenia wolnego czasu zarówno dla młodszych i starszych dzieci, jak i osób dorosłych. Bilet wstępu upoważnia do zwiedzania parku z przewodnikiem, który oprowadzając grupę po czterech krainach przybliży temat podwodnego świata oraz zapozna z ponad 100 gatunkami ryb i ssaków morskich. Każdy okaz został stworzony w swoim naturalnym rozmiarze – w przypadku Płetwala Błękitnego jest to długość 35 metrów!

RUINY KOŚCIOŁA – TRZĘSACZ

W Trzęsaczu najbardziej znanym obiektem godnym polecenia są ruiny kościoła stojące na szczycie kilkudziesięciometrowej wydmy. Specjaliści przewidują, że mimo prac zabezpieczających za kilka lat znikną ostatnie ślady jego istnienia. Będąc w Trzęsaczu warto też zajrzeć do XIX-wiecznego pałacu położonego po drugiej stronie drogi. Szczególnie malowniczy jest otaczający go park, założony ponad 200 lat temu

PARALOTNIARSTWO

Pomiędzy Rewalem a Trzęsaczem znaleźć można wspaniałe miejsce do uprawiania paralotniarstwa. Jest to odkryty brzeg klifowy, z którego przy sprzyjających wiatrach od morza można obserwować paralotniarzy lub spróbować swoich sił.

Szlaki piesze i rowerowe

Przez Wybrzeże Rewalskie prowadzi szlak turystyczny koloru czerwonego, który ciągnie się wzdłuż całego polskiego wybrzeża oraz niebieski z Niechorza przez Pobierowo do Dreżewa. Ścieżki rowerowe:
Gminę Rewal od strony zachodniej z Pobierowa przez sosnowy las przejedziemy do Pustkowa. Dalej przy lesie do Trzęsacza. Tu warto się chwilę zatrzymać (obejrzeć Ruiny Kościółka). Teraz zmierzając do Rewala towarzyszy nam niezapomniany widok i … musimy uważać na paralotniarzy. Jedziemy bowiem na wysokim Klifie tuż przy morzu. Wjeżdżamy w las i już jesteśmy na obrzeżach Rewala. Z Rewala do Niechorza jedziemy asfaltową (boczną) drogą by tuż przy latarni morskiej. W centrum Niechorza warto zatrzymać się na znakomite lody i spojrzeć w morze z tutejszego Molo. Zmierzamy dalej główną ulicą Niechorza – al. Bursztynową. Gdy miniemy mostek (Kanał Liwka – odchodzący od jez. Liwia Łuża) jesteśmy w Pogorzelicy – cichej i mocno zalesionej miejscowości. Dalej można jechać w kierunku: Trzebiatów.